Tegnap végre megjelent a Disturbed új albuma, az Evolution. A lemez most hivatalosan is végighallgatható.

Október 19-én jelent meg a Soulfly új albuma. A Ritual lemezről most az Immolation-főnök Ross Dolannel megerősített Under Rapture dal videója tekinthető meg.

November 23-án új DVD-vel jelentkezik az Accept. A Symphonic Terror - Live At Wacken 2017-ről máris megtekinthető a Symphony No. 40 In G Minor felvétele.

Ape címmel új dalt mutatott be a Jinjer. A szám egy Micro című EP-n kap majd helyet, amely elvileg még idén megjelenik.

starbreaker_cJanuár 25-én, Dysphoria címmel jelenik meg a Starbreaker új nagylemeze. Tony Harnell és Magnus Karlsson projektjének harmadik albumáról máris megérkezett az első dal.

Malady X címmel október 26-án jelenik meg a német Nothgard új albuma, amelyről most bemutatták a Fall Of An Empire című szerzeményt. A csapat nem sokkal később Magyarországon is fellép.

Aethra címmel jön ki október 19-én, azaz a mai napon a Gorod új nagylemeze. Az album most elejétől végéig hivatalosan meghallgatható.

Október 26-án, a Peaceville kiadónál jelenik meg a Bloodbath új albuma, amelyről most a második előzetes dalt is meg lehet hallgatni. A The Arrow Of Satan Is Drawn már a második lemez a sorban a csapattól, amelyen Nick Holmes hörög.

November 2-án jelenik meg a Sick Of It All tizenkettedik albuma. A Wake The Sleeping Dragon! címadó dala máris meghallgatható.

Megérkezett a Nova Prospect új lemezének első előzetes dala. A szám a novemberi Jövő kilátással albumon kap majd helyet.

A harmadik szám is meghallgatható a görög Lucifer's Child új albumáról. A The Order november 9-én jön ki az Agonia Records gondozásában.

Január 25-én jelenik meg a Frontiersnél az Inglorious harmadik nagylemeze. A Ride To Nowhere-ről máris meghallgatható az első előzetes dal.

From Hell With Love címmel februárban jelenik meg a Beast In Black második albuma. A wisdomos Molnár Mátét is soraiban tudó finn csapat első lemeze komoly sikert aratott tavaly.

Vltimas néven fut az a projekt, amelyben David Vincent, Rune Eriksen és Flo Monier egyesítette erőit. A trió első nagylemeze 2019 elején jelenik meg a Season Of Mist gondozásában.

Még egy új számot tett közzé a Bad Religion csak úgy, minden lemezes kötöttség nélkül. A The Profane Rights Of Man ismét a jelenlegi amerikai politikai helyzetre utal.

The Face Of Fear címmel jelenik meg november 16-án az Artillery kilencedik nagylemeze. A dán power/thrasherek most a második szerzeményt is közzétették az albumról.

Újabb videón mutatja meg a Great White, milyen is a banda Mitch Malloy énekessel a mikrofonnál. A zenekar nyáron cserélt frontembert.

48 éves korában, váratlanul elhunyt Oli Herbert, az All That Remains alapító gitárosa. A zenész éppen csapata új lemezének novemberi megjelenésére készült.

0324larsstevejamesAugusztusban harminc éve jelent meg a Metallica negyedik nagylemeze, az …And Justice For All. Az album remaszterizált, extrákkal telepakolt újrakiadása november 2-án jelenik meg, és most egy ’89-es Harvester Of Sorrow koncertfelvételt mutattak be róla.

Nagy siker Steve Perry új szólóalbuma: a több mint két évtized szünet után megjelent Traces a Billboard-lista hatodik helyén, Japánban pedig egyenesen az élen kezdett.

Last Union néven fut az az új olasz progmetal-csapat, amelynek tagjai között ott találjuk Uli Kusch dobost és Mike LePond basszert is. A zenekar debütáló albumának három dalát ráadásul James LaBrie énekelte fel.

Jövő héten Budapesten koncertezik a Kataklysm a Hypocrisy társaságában. A kanadaiak most egy igen látványos animációs videót tettek közzé idei Meditations lemezükről.

Jövőre új nagylemezzel jelentkezik a New York-i Sworn Enemy. A banda hatodik albumának producere Robb Flynn lesz a Machine Headből.

Dupla feldolgozáslemezzel jelentkezik pénteken a Bonfire. A Legends címet kapott anyagról már két átértelmezést is meg lehet hallgatni.

Családi tragédia miatt elhalasztja aktuális európai turnéját a Godsmack. A döntés a november 24-ei budapesti fellépést is érinti.

Pénteken jelenik meg Ace Frehley új szólóalbuma. A Spaceman címet kapott albumhoz a Rockin' With The Boys című szerzemény.

2019-re is koncerteket jelentett be a Rainbow. Ritchie Blackmore-ék a jelek szerint persze jövőre sem diktálnak majd maguknak túl pörgős tempót…